Meist

Pokardi (Bocardi) on rajatud 1860-ndal aastal maalilise Tikste ürgoru äärde, mis kuulus Helme mõisa alla kui “tantenhusina” ja külalistemajana. Mõisal on olnud palju erinevaid omanikke, kes leidsid hoones mitmekesiseid kasutusvõimalusi nii külalistemajana, kohtumajana, koolina kui ka lastekoduna.

1931 aastal ostis mõisa ära sõjakangelane ja kunagine Eesti Vabariigi haridusminister Aleksander Jaakson, kes arreteeriti Nõukogude repressiivorganite poolt ta oma talu põllul 18. oktoobril 1940.

1947-ndal aastal avati hoones Helme lastekodu kuni 1963-nda aastani ning hakati edaspidi kasutama kui korterelamut kuni 90-ndatate keskajani ja peale mida on hoone seisnud tühjana ning räämas.

Üle 20-ne aasta seisnud hoone osteti ära 2016-ndal aastal ja asuti 2017-ndal aastal hoonet rekonstrueerima ning hoonele uut elu sisse puhuma.

Tänaseks päevaks on sellest valminud stiilselt luksuslik ning hubane villa kauni vaatega Tikste ürgorule ning imelise kõrghaljastusega mõisa pargile. Mugavuseks on hoones igapäevane koristus, hommikusöök, privaatne parkimine ja turvalisuse tagamiseks turvakaamerad, signalisatsioon, tulekahjusignalisatsioon ja patrull teenus.